touko
20
la
VSPK:n kalastuskisa Matildajärvellä
touko 20 Koko päivä

Tapahtuman kulku tarkentuu kevään mittaan.

touko
23
ti
Avoin ilta
touko 23 @ 18:00 – 20:00

Ehdotan, että kaivetaan esille seuran perhovavat ja huolletaan ne sellaiseen kuntoon, että kehdataan lainata Mimmit Kalastaa -tapahtuman osallistujille.

touko
30
ti
Kevättalkoot ja sauna kerhohuoneella
touko 30 @ 18:00 – 20:00

Keskitytään kerhohuoneiston siivoamiseen. Turhaa roinaa oletetaan löytyvän siinä määrin, että Jouni tuo peräkärryn paikalle.

kesä
9
pe
Kalastusretki Hilmonkoskelle
kesä 9 – kesä 11 Koko päivä

Klikkaa kuvaa, niin saat lisätietoja.

syys
5
ti
Sauna
syys 5 @ 18:00 – 20:00

Aloitamme kerhoillat kesän jälkeen perinteisesti saunomalla. Yleensä makkaraa ja olutta on ollut saatavilla pientä korvausta vastaan paikan päältä.

syys
12
ti
Toni – Päikkäri/Spent
syys 12 @ 18:00 – 20:00

Toni sidotuttaa kaikkensa antanutta päiväkorentoa jäljittelevän perhon, joka makaa veden pinnalla siivet levällään.

Toniin on iskenyt flunssa eikä hän pääse paikalle, mutta alla olevan ohjeistuksen avulla saamme ehkä jotain aikaiseksi.

Tarvitaan ohutlankainen koukku 14-18, oliivia sidontalankaa, kukon siikasia pyrstöksi, riikinkukon silmähöyhenen siikanen rungoksi, polypropyleenia siiveksi (valkoinen tai harmaa) ja jänönnamaa tai muuta dubbinkia (ruskea, musta tai harmaa) rintakehäksi ja selkäkilveksi.